Jesteś jedyna w swoim rodzaju!

Jesteś jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i niepowtarzalna. Już najwyższy czas, abyś sobie to uświadomiła. Abyś uwierzyła w siebie i dostrzegła, jak wiele jesteś warta.

Masz w sobie siłę, mądrość i odwagę. Potrafisz podnieść się po upadku i uparcie iść dalej. Codziennie od nowa stawiasz czoła kolejnemu dniu. W każdej minucie swojego życia tworzysz coś ważnego – nawet jeśli wyraża się to poprzez drobiazgi. Dajesz to, co masz w sobie najlepszego. Jesteś wrażliwa, skłonna do poświęceń i oddana każdej sprawie, którą bierzesz w swoje ręce.

Czasem złościsz się, masz do siebie o coś żal, coś sobie zarzucasz. Bywasz zmęczona, zniechęcona, pozbawiona wiary w sens tego, co Cię spotyka. Masz dni lepsze i dni gorsze, gdy wszystko wymyka Ci się z rąk. To normalne i ludzkie.

Jeśli gdzieś po drodze zgubiłaś wiarę w siebie i swoją wyjątkowość – czas je odnaleźć. Czas przestać zauważać wyłącznie swoje wady i wciąż umniejszać swoje osiągnięcia. Czas zaprzyjaźnić się ze samą sobą, wyciągnąć do siebie rękę.

A przede wszystkim – najwyższy czas, abyś uwierzyła w siebie i w swoje możliwości; abyś polubiła siebie taką, jaką jesteś i zobaczyła w kobiecie w lustrze kogoś wyjątkowego i wartościowego.

Bowiem w każdym ludzkim życiu jest coś, co zasługuje na zachwyt. W każdym ludzkim życiu jest coś, za co warto być wdzięcznym. Każda z nas ma w sobie dar, wielką moc, która stanowi o jej niepowtarzalności.

Takim darem może być ponadprzeciętna wrażliwość, wytrwałość w dążeniu do celu czy niespotykana łagodność. Darem jest potrzeba niesienia bezinteresownej pomocy czy umiejętność dostrzeżenia potrzeb innego człowieka. Wielkim darem jest też zdolność dostrzegania tego, co nas otacza – umiejętność zachwytu nad pozornie błahymi kwestiami – śpiewem ptaków, szumem lasu, fakturą kory drzewnej, rześkim i tajemniczym zapachem morskiego wiatru. Darem jest uważność, która pozwala Ci zauważać to, czego inni nie widzą; czerpać radość z najdrobniejszych rzeczy, nadawać wyjątkowy wymiar najprostszym codziennym czynnościom.

Nawet, jeśli dziś uważasz się za najbardziej przeciętną osobę na świecie – niewartą uwagi, zwykłą i szarą – uwierz mi, że tak nie jest. Masz w sobie piękno, dobro i mądrość, które czynią z Ciebie wyjątkową kobietę. Zechciej tylko przyjąć tę prawdę, nie neguj jej już, pozwól jej rozświetlić Twoje wnętrze.

Uwierz w siebie. Dopóki sama tego nie zrobisz – nie zrobi tego nikt inny. Nikt nie spojrzy na Ciebie oczami pełnymi wiary – dopóki sama nie nauczysz się na siebie tak patrzeć.

Postaw na siebie. Stawiając na siebie – stawiasz na szczęście i spełnienie. Układasz rzeczywistość w zgodzie ze sobą, wzrastasz. Jesteś panią swojego losu, podejmujesz świadome decyzje – wybierasz to, co Ci służy, a to, co nie służy – odrzucasz.


Fragment pochodzi z mojej nowej książki p.t. “Dobrze, że jesteś. 18 lekcji, które pomogą Ci uwierzyć w siebie.”

Więcej o książce dowiesz się tu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *