Książki „Wracając do siebie”

Książki z serii "Wracając do siebie"

Spójrz w głąb siebie.
Zaufaj intuicji.
Posłuchaj wewnętrznego głosu.
Poszukaj odpowiedzi.
Wyrusz w podróż.

Najbardziej fascynującą podróż
z możliwych.

Podróż do siebie.

          90 PLN 77 PLN


Podróż do siebie - tak jak każda podróż, w którą wyruszamy - zaczyna się od pierwszego kroku.
Od jednej chwili, w której decydujemy, że nadszedł już czas.

Czas, aby coś zmienić.
Czas, aby zmierzyć się ze sobą i swoimi obawami.
Czas, aby sięgnąć po swoje marzenia.

To taki moment, po którym nic już nie jest takie, jakie było dotychczas. Moment znaczący i przełomowy, który dzieli nasze życie na „przed” i „po” stając się swoistym punktem odniesienia.

 

 Moment wielkiej wagi, olśnienie, które otwiera oczy i nie pozwala nam o sobie zapomnieć. Wtedy wiemy, że nie potrafimy już dłużej tkwić w miejscu, że musimy coś zmienić, że nadszedł czas wielkich i ważnych decyzji. Czas, gdy postanawiamy wstąpić na drogę do siebie, aby wreszcie się odnaleźć.

 

W swoim życiu, w tu i teraz, w każdej kolejnej chwili, która jest nam pisana.

Właśnie dlatego powstały te książki.

Niech będą impulsem do wielkich i ważnych zmian w Twoim życiu. Niech przyniosą Ci siłę i odwagę, aby zamienić każdy dzień, każdy moment w niezapomniany cud.

"Dobrze, że jesteś.18 lekcji, które pomogą Ci uwierzyć w siebie"

 45 PLN  

Zestaw książek: "Wracając do siebie" i "Dobrze, że jesteś"

 90 PLN  77 PLN

"Wracając do siebie.16 lekcji, które pomogą Ci w Twojej podróży do siebie"

 45 PLN  

Fragmenty

Fragment rozdziału pt. "INTUICJA" z książki "Wracając do siebie.16 lekcji, które pomogą Ci w Twojej podróży do siebie"

 

„W głębi serca wszystkie jesteśmy bardzo mądre. W głębi duszy dokładnie wiemy, czego nam trzeba, a co nam szkodzi. Co daje nam radość, a co przygnębia i pozbawia sił. W głębi siebie każda z nas przechowuje wielki dar – pradawną siłę, wewnętrzny głos, który ostrzega nas przed niebezpieczeństwem, podpowiada, co dla nas najlepsze, koi lęk i wskazuje nam właściwą drogę.

Dlaczego tak często go ignorujemy?

 

 

Co by się stało, gdybyśmy mogły dokonywać wyborów zgodnie z naszymi potrzebami i wewnętrznymi podszeptami – nie zaś tych, których się od nas oczekuje? Gdybyśmy dopuściły wewnętrzny głos i poszły za nim? Gdybyśmy słuchały siebie i żyły zgodnie z naszymi sercami? Intuicja to niezwykła siła. Nie da się jej wytłumaczyć ani opisać, nie wiadomo czym jest i skąd się bierze. Ja lubię nazywać ją podszeptem duszy – głosem wydobywającym się z naszego wnętrza, z naszego najprawdziwszego ja. Dzięki niej instynktownie wyczuwamy, że coś jest dla nas dobre, a coś innego nie; że pewne sytuacje są dla nas niebezpieczne, w inne zaś możemy wejść z ufnością.”

Fragment rozdziału pt. "ODWAGA" z książki "Wracając do siebie.16 lekcji, które pomogą Ci w Twojej podróży do siebie"

 

„Żyłybyśmy dokładnie tak, jak byśmy chciały – gdybyśmy tylko miały na to odwagę…

 

 

Ile wspaniałych okazji w życiu ominęło Cię, bo górę wziął strach? Ile razy ktoś inny sięgał po Twoje marzenie, bo Ty zwyczajnie nie miałaś na to odwagi? Ilu wspaniałych szans nie wykorzystałaś w obawie, że się nie uda? Każda z nas ma na swoim życiowym koncie szereg sytuacji, które potoczyły się w taki właśnie sposób – choć chciałybyśmy, aby było inaczej.

 

Zawsze, gdy nachodzi mnie w życiu zwątpienie i dopada brak odwagi, przypominam sobie wspaniałe słowa Marka Twaina:

 

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

 

W tych prostych słowach zawiera się czysta, prosta prawda życia – lepiej jest działać niż czekać bezczynnie. Lepiej jest podjąć ryzyko niż tkwić w tym samym punkcie – tylko dlatego, że jest nam znany, więc bezpieczny.

 

Jeśli chcemy coś zmienić – musimy mieć odwagę nadać zmianom bieg. Musimy postawić pierwszy krok, a potem konsekwentnie stawiać kolejne. Stojąc w miejscu nigdzie nie dojdziesz. Jeśli chcesz spełniać swoje marzenia – musisz się po prostu na nie odważyć.”

Fragment rozdziału pt. "ODRZUCENIE" z książki "Wracając do siebie.16 lekcji, które pomogą Ci w Twojej podróży do siebie"

 

 

„Tkwienie w sytuacji czy relacji, które nie są dla Ciebie dobre to strata czasu i energii, którą skierować mogłabyś w inną stronę. Warto sobie to uświadomić.

 

Bardzo często tkwimy w niesłużących nam sytuacjach, ponieważ boimy się zmian. To, co już znane, oswojone wydaje nam się mniejszym złem. Wydaje nam się bezpieczne, bo przecież trwamy w tej sytuacji od długiego czasu i już nauczyłyśmy się w niej poruszać.

 

 

Wyobraź sobie człowieka żyjącego w jaskini wypełnionej mrokiem. W jaskini, w której nie widać nic – można tylko poprzez dotyk rozpoznawać kształty. Taki człowiek z biegiem czasu uczy się tych kształtów na pamięć. Prze- staje obijać się o występy skalne, przestaje potykać się i rozbijać o ściany. Im dłużej przebywa w jaskini, tym lepiej przystosowuje się do życia w ciemności i poruszania się po omacku. Z czasem dochodzi do perfekcji – zna jaskinię jak własną kieszeń. Zapomina o świecie wypełnionym blaskiem słońca, szumem drzew i śpiewem ptaków. Jedyną jego rzeczywistością staje się jaskinia, w której przyszło mu żyć, w której jest uwięziony.

 

 

Ale czy to powoduje, że zamknięta jaskinia stanie się idealnym miejscem do życia dla człowieka? Nie…”

Fragment rozdziału pt. "JESTEŚ SWOJĄ WŁASNĄ BUSOLĄ" z książki "Dobrze, że jesteś.18 lekcji, które pomogą Ci uwierzyć w siebie.

 

 

 

„Busola. Głębia Twoich przeżyć, przeczuć i przekonań. Wskazówka najcenniejsza, bo zapisana w Twoim wnętrzu. Dzięki niej płyniesz przez życie, niesiona we właściwym kierunku. W kierunku Twoich marzeń, wartości i potrzeb.

 

Być może straciłaś zdolność jej odczytywania. Nauczona schematów narzuconych Ci przez innych, uśpiłaś swój wewnętrzny głos. Odrzuciłaś go ze strachu – łatwiej przecież płynąć z prądem. Łatwiej dopasować się i dostosować, wtłoczyć w obowiązujące normy. Wiele z nas taką ścieżkę wybiera. Z biegiem lat, w obliczu piętrzących się problemów – zapadamy w letarg. Przemykamy się od dnia do dnia po omacku, niemalże na pamięć wykonując swoje powinności. Tracimy wiarę w siebie i swoje możliwości, porzucamy dawne marzenia. Trwamy, lecz nie jesteśmy obecne w swoim życiu.

 

Przyjmujemy cudze ideały i wyobrażenia o tym, jak powinno się żyć. Słuchamy dobrych rad, jesteśmy podatne na sugestie. Realizujemy atrakcyjny scenariusz, bezbłędnie odgrywamy swoją rolę. Żyjemy na piątkę z plusem. Czasem tylko czujemy, że za fasadą wielkiej szczęśliwości ukrywamy bolesną pustkę. Jesteśmy takie, jakie powinnyśmy być. Nie zawsze jednak jest to zgodne z tym, jakie chciałybyśmy być.”

Fragment rozdziału pt. "JESTEŚ SUMĄ SWOICH DOŚWIADCZEŃ" z książki "Dobrze, że jesteś.18 lekcji, które pomogą Ci uwierzyć w siebie.

 

 

 

„Doświadczenie nie jest Twoim piętnem, ciężkim workiem, który dźwigasz na plecach bezradnie. Doświadczenie jest Twoją siłą. Jest Twoją mocą, Twoją tarczą. Będzie Twoim największym sojusznikiem – jeśli tylko na to pozwolisz. „Ale co z trudnymi doświadczeniami?” – zapewne zapytasz teraz. Nikt z nas nie chce przecież stawać w obliczu skrajnych wyzwań. O ile dobre, pozytywne zdarzenia przyjmujemy z pełną otwartością, o tyle przed trudnymi chcielibyśmy się uchronić. Wolałybyśmy przejść przez życie uniknąwszy srogich trzęsień ziemi, które zachwieją naszym światem w posadach.

 

 

Nie ma ludzi wyłącznie szczęśliwych – tak, jak i nie ma ludzi jedynie ciężko doświadczanych przez los. Przewrotne piękno życia polega na ciągłym przeplataniu chwil radosnych i smutnych, podniosłych i całkiem przyziemnych, niezapomnianych i tych zupełnie ulotnych. Nie szukaj skrótów i najprostszych dróg. Nie da się przejść przez życie, doświadczając wyłącznie jego jasnej strony. Nie masz wpływu na to, co już się wydarzyło. Nie masz mocy cofnięcia czasu, aby unieważnić to, co było trudne i skrajne. Masz jednak wpływ na to, co dalej z tym zrobisz. Obrócisz przeciw sobie czy na swoją korzyść? Zamienisz w siłę destrukcyjną czy siłę sprawczą? Utkniesz w żalu czy pójdziesz dalej silniejsza? Wybór należy do Ciebie.”

Fragment rozdziału pt. "JESTEŚ WOJOWNICZKĄ, KTÓREJ NIE BRAKUJE ODWAGI" z książki "Dobrze, że jesteś.18 lekcji, które pomogą Ci uwierzyć w siebie.

 

 

 

 

„Postaraj się uwierzyć, że Ty także jesteś Wojowniczką. Tyle wojen przecież już w życiu stoczyłaś. Tylu trudnym chwilom stawiłaś czoła, tyle łez przełknęłaś zaciskając zęby. Tyle trudnych decyzji podjęłaś całkiem sama. Tyle razy upadłaś, aby wstać i iść dalej. Każdego dnia odważnie stawiasz czoła codzienności – niekiedy trudnej, smutnej i szarej. Każdego dnia pokonujesz przeciwności, wychodzisz naprzeciw temu, co częstokroć przeraża Cię i przerasta. Każdego dnia walczysz, a walka ta przejawia się w drobnych sprawach. W uporze i determinacji, z jaką robisz wszystko, aby żyć pięknie. W niegasnącej chęci dawania światu tego, co w Tobie najlepsze.

 

 

Zaufaj temu, co w Tobie prawdziwe. Zawalcz o siebie, jak o cenny skarb. Na przekór tym, którzy w Ciebie nie wierzą – rzucają kłody pod nogi, karmią zwątpieniem. Nie słuchaj sceptyków, nie daj podciąć sobie skrzydeł. Znajdź w sobie odwagę, aby wreszcie się sprzeciwić. Do wszystkich tych, którzy podcinali Ci skrzydła – uśmiechnij się łagodnie. Czas pokaże jak bardzo Ciebie nie znali. Nie umieli patrzeć tak, aby zobaczyć w Tobie to wszystko, co dziś staje się Twoją najmocniejszą tarczą. Nie dostrzegli siły i niezłomnej wiary, które kazały Ci iść przed siebie wbrew przeciwnościom. Nie ujrzeli w Tobie wojowniczej duszy, która walczy odważnie z wyrokami losu. Nie odgadli w Tobie odważnego serca, które mimo blizn wciąż potrafi ufać. Wszystkim tym, którzy nigdy nie znaleźli czasu, aby dostrzec w Tobie wyjątkową kobietę, Ty podaruj uśmiech i otwarte serce – wszystko to, czego oni nigdy Ci nie dali. Wszystkim tym, którzy wciąż chcą odebrać Ci siłę – popatrz w oczy dumnie i przejdź obojętnie. Póki znasz swoją wartość i ufasz samej sobie, jesteś niepodzielną panią własnego losu.

Co mówią moje Czytelniczki?

Więcej opinii znajdziesz na moim koncie w serwisie Instagram - w zakładce "Wy o książkach"

Zajrzyj do środka: