Moje książki kupisz tylko na stronie, nie ma ich w księgarniach.

WRACAJĄC DO SIEBIE

16 lekcji, które pomogą Ci w Twojej podróży do siebie

KUP KSIĄŻKĘ

44 PLN

Wyjątkowa książka, która zabierze Cię w najbardziej fascynującą podróż z możliwych - podróż do siebie.

FRAGMENTY
SPIS TREŚCI

39 PLN

OPINIE

Zestaw 2 książek:

“Wracając do siebie” i “Dobrze, że jesteś”

KUP ZESTAW

44 PLN

39 PLN

Książka “Wracając do siebie"

KUP KSIĄŻKĘ

44 PLN

39 PLN

Książka “Dobrze, że jesteś"

88 PLN

69 PLN

KUP KSIĄŻKĘ
Podróż do siebie - tak jak każda podróż, w którą wyruszamy - zaczyna się od pierwszego kroku.
Od jednej chwili, w której decydujemy, że nadszedł już czas.

Czas, aby coś zmienić.
Czas, aby zmierzyć się ze sobą i swoimi obawami.
Czas, aby sięgnąć po swoje marzenia.

To taki moment, po którym nic już nie jest takie, jakie było dotychczas. Moment znaczący i przełomowy, który dzieli nasze życie na „przed” i „po” stając się swoistym punktem odniesienia.


Moment wielkiej wagi, olśnienie, które otwiera oczy i nie pozwala nam o sobie zapomnieć. Wtedy wiemy, że nie potrafimy już dłużej tkwić w miejscu, że musimy coś zmienić, że nadszedł czas wielkich i ważnych decyzji. Czas, gdy postanawiamy wstąpić na drogę do siebie, aby wreszcie się odnaleźć.


W swoim życiu, w tu i teraz, w każdej kolejnej chwili, która jest nam pisana.

Właśnie dlatego powstała ta książka.Niech będzie Twoim pierwszym, odważnym krokiem ku wyjątkowemu, niepowtarzalnemu odkryciu - odkryciu samej siebie. Niech stanie się piękną i fascynującą podróżą w głąb Twojego serca i duszy.

Zrób pierwszy krok...

Ta książka będzie Twoim drogowskazem.

Książka ma 160 stron, podzielona jest na 16 rozdziałów - każdy poświęcony innej sferze naszego życia. Każdy z nich zaczyna się od krótkiego motta, które wprowadzi Cię w refleksyjny nastrój.


Część rozdziałów zakończona jest krótkim ćwiczeniem, zaś podsumowanie książki stanowi wykres, który uzupełnisz na zakończenie, podsumowując tym samym cały proces.
Już czas ruszyć w podróż do siebie.

KUP KSIĄŻKĘ

POZNAJ FRAGMENTY:

Fragment rozdziału pod tytułem "PIĘKNO"


Wyobraź sobie, że widzisz świat po raz pierwszy.


Że przybywasz z jakiejś odległej planety i oto nagle staje Ci przed oczami to niezwykłe bogactwo – drzewa, lasy, szum wody, śpiew ptaków, wschody i zachody słońca, kolory i zapachy kwiatów, chropowata faktura kory, kojący błękit nieba, fantazyjne kształty chmur, a wreszcie oszałamiający blask gwieździstej mlecznej drogi.


Wyobraź sobie, że pierwszy raz w życiu idziesz na spacer do lasu, stąpasz bosymi stopami po trawie, wplatasz fiołki we włosy, zanurzasz dłonie w zimnym strumieniu, przyglądasz się masywom gór spowitym mgłą, spoglądasz w ciekawskie oczy psa, słuchasz szumu morza i towarzyszącego mu krzyku mew.


Wyobraź sobie, że pierwszy raz w życiu pijesz herbatę z cytryną i odkrywasz jej rześki, przyjemny smak. Że po raz pierwszy w życiu zrywasz malinę z krzaka i pozwalasz jej rozpłynąć się w Twoich ustach. Że po raz pierwszy spędzasz wieczór z fascynującą książką, zatapiając się w niej tak, jakbyś weszła na jej karty i rzeczywiście tam była.


Szukając piękna i wielkiej wartości w drobnych rzeczach dnia codziennego – budujesz szczęśliwe i pełne życie. Doceniaj małe przyjemności, naucz się je celebrować, bo piękno i magia czają się w pozornie zwykłych przedmiotach i sytuacjach. Gdy nauczysz się je zauważać – zobaczysz jak niezwykłe i bogate jest Twoje życie.

Fragment rozdziału pod tytułem "ODWAGA"


Żyłybyśmy dokładnie tak, jak byśmy chciały – gdybyśmy tylko miały na to odwagę…


Ile wspaniałych okazji w życiu ominęło Cię, bo górę wziął strach? Ile razy ktoś inny sięgał po Twoje marzenie, bo Ty zwyczajnie nie miałaś na to odwagi? Ilu wspaniałych szans nie wykorzystałaś w obawie, że się nie uda? Każda z nas ma na swoim życiowym koncie szereg sytuacji, które potoczyły się w taki właśnie sposób – choć chciałybyśmy, aby było inaczej.


Zawsze, gdy nachodzi mnie w życiu zwątpienie i dopada brak odwagi, przypominam sobie wspaniałe słowa Marka Twaina:


„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”


W tych prostych słowach zawiera się czysta, prosta prawda życia – lepiej jest działać niż czekać bezczynnie. Lepiej jest podjąć ryzyko niż tkwić w tym samym punkcie - tylko dlatego, że jest nam znany, więc bezpieczny.


Jeśli chcemy coś zmienić - musimy mieć odwagę nadać zmianom bieg. Musimy postawić pierwszy krok, a potem konsekwentnie stawiać kolejne. Stojąc w miejscu nigdzie nie dojdziesz. Jeśli chcesz spełniać swoje marzenia – musisz się po prostu na nie odważyć.

Fragment rozdziału pod tytułem "INTUICJA"


W głębi serca wszystkie jesteśmy bardzo mądre. W głębi duszy dokładnie wiemy, czego nam trzeba, a co nam szkodzi. Co daje nam radość, a co przygnębia i pozbawia sił. W głębi siebie każda z nas przechowuje wielki dar – pradawną siłę, wewnętrzny głos, który ostrzega nas przed niebezpieczeństwem, podpowiada, co dla nas najlepsze, koi lęk i wskazuje nam właściwą drogę.


Dlaczego tak często go ignorujemy?


Co by się stało, gdybyśmy mogły dokonywać wyborów zgodnie z naszymi potrzebami i wewnętrznymi podszeptami – nie zaś tych, których się od nas oczekuje? Gdybyśmy dopuściły wewnętrzny głos i poszły za nim? Gdybyśmy słuchały siebie i żyły zgodnie z naszymi sercami?


Intuicja to niezwykła siła. Nie da się jej wytłumaczyć ani opisać, nie wiadomo czym jest i skąd się bierze. Ja lubię nazywać ją podszeptem duszy – głosem wydobywającym się z naszego wnętrza, z naszego najprawdziwszego ja. Dzięki niej instynktownie wyczuwamy, że coś jest dla nas dobre, a coś innego nie; że pewne sytuacje są dla nas niebezpieczne, w inne zaś możemy wejść z ufnością.

KUP KSIĄŻKĘ

Fragment rozdziału pod tytułem "ODRZUCENIE"


Tkwienie w sytuacji czy relacji, które nie są dla Ciebie dobre to strata czasu i energii, którą skierować mogłabyś w inną stronę. Warto sobie to uświadomić.


Bardzo często tkwimy w niesłużących nam sytuacjach, ponieważ boimy się zmian. To, co już znane, oswojone wydaje nam się mniejszym złem. Wydaje nam się bezpieczne, bo przecież trwamy w tej sytuacji od długiego czasu i już nauczyłyśmy się w niej poruszać.


Wyobraź sobie człowieka żyjącego w jaskini wypełnionej mrokiem. W jaskini, w której nie widać nic – można tylko poprzez dotyk rozpoznawać kształty. Taki człowiek z biegiem czasu uczy się tych kształtów na pamięć. Prze- staje obijać się o występy skalne, przestaje potykać się i rozbijać o ściany. Im dłużej przebywa w jaskini, tym lepiej przystosowuje się do życia w ciemności i poruszania się po omacku. Z czasem dochodzi do perfekcji – zna jaskinię jak własną kieszeń. Zapomina o świecie wypełnionym blaskiem słońca, szumem drzew i śpiewem ptaków. Jedyną jego rzeczywistością staje się jaskinia, w której przyszło mu żyć, w której jest uwięziony.


Ale czy to powoduje, że zamknięta jaskinia stanie się idealnym miejscem do życia dla człowieka?

Nie...

POZNAJ OPINIE O MOICH KSIĄŻKACH:

SPIS TREŚCI

Akceptacja | Intuicja | Żal | Strach | Odwaga | Wdzięczność | Empatia | Wiara w siebie

Otwartość | Odrzucenie | Uważność | Piękno | Działanie | Zaufanie | Miłość | Magia

O AUTORCE

Nazywam się Dominika Dworak. Z wykształcenia jestem teatrologiem, jednak swoje życie zawodowe od początku związałam z reklamą. Przez wiele lat dojrzewałam do znalezienia czasu, aby zająć się tym, co kocham najbardziej – pisaniem. Wreszcie się to udało – z początkiem 2019 roku powstał blog “Wracając do siebie”, zaś już w połowie roku ruszyły prace nad moją pierwszą książką “Wracając do siebie. 16 lekcji, które pomogą Ci w Twojej podróży do siebie”. Oddaję tę książkę w Twoje ręce wierząc, że będzie dla Ciebie źródłem inspiracji, radości i wsparcia.
ODWIEDŹ BLOGA