O mnie

Witaj na moim blogu.

Nazywam się Dominika Dworak.

Moja „droga do siebie” jest kręta. Z wykształcenia jestem teatrologiem. Ukończyłam Wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, stając się w 2010 Magistrem Sztuki. Czas spędzony na tej niezwykłej uczelni przepełniony był teatrem, literaturą, filozofią, historią i historią sztuki – dziedzinami, które do dziś zajmują ważne miejsce w moim życiu.

Moja ścieżka zawodowa od początku związana jest z reklamą i komunikacją. Zaczynałam jako dziennikarka w magazynie marketingowym, przez wiele lat pracowałam w agencjach reklamowych, aby ostatecznie pożegnać etat i założyć własną firmę.

Przez te wszystkie lata dojrzewałam do znalezienia czasu, aby zająć się tym, co kocham najbardziej – pisaniem. Wreszcie się to udało – z początkiem 2019 roku powstał blog „Wracając do siebie”. Końcówka 2019 roku przyniosła decyzję o napisaniu książki – jej tytuł to „Wracając do siebie. 16 lekcji, które pomogą Ci w Twojej podróży do siebie”.

Teraz jest rok 2021, ja pracuję zaś nad moją trzecią książką, jednocześnie przygotowując się do studiów podyplomowych na kierunku „Psychologia Pozytywna”.

Wierzę w słowo. W to mówione i w to pisane. Słowa kształtują naszą rzeczywistość. Słowa mają moc zmieniania świata. Słowa mogą być pięknym i bezcennym podarunkiem. Dlatego piszę.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś, co zatrzyma Cię na dłużej.


„Wracając do siebie” to blog o wielu rzeczach, przede wszystkim jednak o poszukiwaniu harmonii i spokoju, życiu w zgodzie ze sobą, odnajdywaniu radości w prostych rzeczach. To wszystko zamknąć można w jednym słowie, które oddaje ducha tej przestrzeni. Tym słowem jest: mindfulness.

Zwolnij, przyjrzyj się sobie, żyj świadomie, bądź obecna, kochaj i szanuj siebie, daj sobie szansę.

Zapraszam Cię do czytania moich wpisów i książek. Bądźmy w kontakcie!