Pójdźmy razem… [ĆWICZENIE]

Czy wiesz, że pisanie oswaja nasze emocje, pomaga uporządkować odczucia, pozwala na głębsze wejrzenie w siebie?

Przelewając nasze myśli na papier w sposób spontaniczny, mamy szansę na prawdziwy, głęboki kontakt z samą sobą. Takie pisanie jest jak szczera rozmowa, jak wyznanie. Daje siłę, radość i oczyszczenie.

Dziś chciałabym zaprosić Cię do wspólnego ćwiczenia intuicyjnego pisania. Najważniejsze w tym procesie jest to, żebyś uwolniła swoje myśli i zaczęła pisać w sposób niekontrolowany, otwarty i całkowicie spontaniczny.

Przygotowałam narrację, która pozwoli Ci wejść w refleksyjny nastrój oraz pytania pomocnicze, które Cię poprowadzą. Przygotuj zatem kartkę, długopis i do dzieła…!

Pójdźmy razem!

Ważne!

  • Pisz spontanicznie, zapisuj wszystko, co przychodzi Ci na myśl
  • Nie kontroluj, nie „cenzuruj” tego, co przelewasz na papier
  • Pozwól słowom, które wychodzą spod Twojego pióra poprowadzić Cię
  • Zapisz wszystko, co chcesz przekazać, nie pomijaj żadnej myśli
  • Uważnie przyjrzyj się temu, co napisałaś – dziś, jutro, za tydzień. Znajdziesz tam wiele odpowiedzi i wskazówek.


Wyobraź sobie, że idziesz do siebie. Polną drogą wśród łanów zbóż, w bezkresnej ciszy, otoczona intensywnym zapachem polnych kwiatów. Wodzisz dłonią po kłosach – łaskoczą Cię delikatnie. Słońce chyli się ku zachodowi, prześwietlając źdźbła traw jaskrawym blaskiem. Powietrze jest rześkie, przesycone zapachami lata. Ciszę przerywają tylko ptasie trele i brzęczenie owadów.

Gdzieś na skraju drogi przysiadła kobieta. Zbliżasz się do niej – wiedząc, że to Ty. Spogląda na Ciebie promiennymi oczami. Uśmiech ma łagodny, rozmarzone spojrzenie. Jej włosy splątał ciepły letni wiatr.

Siadasz obok niej, otaczasz ramieniem. Trwacie tak przez chwilę w ciszy i skupieniu, aż odwracasz się do niej, aby powiedzieć wreszcie najważniejsze słowa.

A teraz zapisz na kartce odpowiedzi na poniższe pytania:

– Jakie to słowa? 

– Co dotychczas powstrzymywało Cię przed powiedzeniem ich samej sobie?

– Co poczujesz, gdy je wypowiesz i zapiszesz?

– Czemu ważnemu w Twoim życiu dadzą te słowa początek?

Gdy przelejesz na papier już wszystko, co chciałaś – zamknij oczy, uspokój oddech, powędruj myślami tam, dokąd Cię zaprowadzą. Wsłuchaj się w swoją wewnętrzną opowieść.

Poznaj moje książki i wyrusz ze mną w podróż do siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *