Poniższe fragmenty pochodzą z mojej książki "Wracając do siebie. 16 lekcji, które pomogą Ci w Twojej podróży do siebie"

Dowiedz się więcej o książce

16 myśli, które pomogą Ci spojrzeć w głąb siebie

1.

„Jeśli chcemy coś zmienić – musimy mieć odwagę nadać zmianom bieg. Musimy postawić pierwszy krok, a potem konsekwentnie stawiać kolejne. Stojąc w miejscu nigdzie nie dojdziesz. Jeśli chcesz spełniać swoje marzenia – musisz się po prostu na nie odważyć.”


2.

„Szukając piękna i wielkiej wartości w drobnych rzeczach dnia codziennego – budujesz szczęśliwe i pełne życie. Doceniaj małe przyjemności, naucz się je celebrować, bo piękno i magia czają się w pozornie zwykłych przedmiotach i sytuacjach. Gdy nauczysz się je zauważać – zobaczysz jak niezwykłe i bogate jest Twoje życie.”


3.

„Co by się stało, gdybyśmy mogły dokonywać wyborów zgodnie z naszymi potrzebami i wewnętrznymi podszeptami – nie zaś tych, których się od nas oczekuje? Gdybyśmy dopuściły wewnętrzny głos i poszły za nim? Gdybyśmy słuchały siebie i żyły zgodnie z naszymi sercami?”


4.

Gdy jesteś pogodzona ze swoim życiem i akceptujesz wszystkie jego bogactwa i niedostatki – osiągasz pełnię, spokój i szczęście.”


5.„Odpowiedzi na większość najważniejszych pytań nosimy w sobie. Najtrafniejszych wyborów dokonujemy, gdy dokonujemy ich w zgodzie z naszym sercem.”


6.

„Wystarczy, żebyś uznała, iż taka jaka jesteś – jesteś wystarczająca. Nie musisz być idealna – wystarczy, abyś była dobra.”


7.

„Na wielkie szczęście składa się mnogość małych, codziennych spraw. Nigdy o tym nie zapominaj.”


8.

„Otwartość to chęć wychodzenia życiu naprzeciw. To uparte poszukiwanie szczęścia, przygód, przyspieszonego bicia serca. To radość z drobnych rzeczy – bo to z drobnych rzeczy przecież składa się nasze życie.”


9.

„Uważne życie jest pełniejsze, ciekawsze, bardziej namacalne. Wdzięczność i radość nawet z najdrobniejszych rzeczy przenosi nas na wyższy poziom zadowolenia z całokształtu naszego życia.”


10.

„Szczęście mieszka w Tobie, zaczyna się w Twojej głowie. To od Ciebie zależy, jak patrzysz na codzienność.”


11.

„Większość strasznych rzeczy i konsekwencji, których się boimy to wytwory naszej wyobraźni. Rzeczywistość zazwyczaj okazuje się dla nas o wiele łaskawsza. Świat sprzyja odważnym.”


12.

„Strach jest na początku wszystkiego, strach wszystkiemu towarzyszy. Niczego nie możemy być tak pewne jak strachu. Nie pozwólmy jednak, aby to strach decydował o naszym życiu.”


13.

„Wszystko, co dajesz światu początek ma w Tobie i od Ciebie się zaczyna.”


14.

“Wszystko zaczyna się od miłości. Wszystko, co dobre na świecie początek swój miało w tym, że ktoś kogoś pokochał, komuś zaufał, połączył się z kimś i wyruszył z kimś we wspólną drogę.”


15.

"Życie jest magiczne, gdy obfituje w zachwyt i zdziwienie. Gdy proste, zwykłe rzeczy stają się świętem. Gdy nadajemy znaczenie chwilom pozornie bez znaczenia.”


16.

“Paradoks tego, co spotyka nas w życiu polega na tym, że nie jest to powtarzalne. Nie ma żadnego algorytmu, który pozwalałby opisać nasze życie i wywieść na tej podstawie jakiekolwiek pewne założenia co do jego dalszego ciągu.”Dowiedz się więcej o książce