16 myśli, które pomogą Ci spojrzeć w głąb siebie

Witaj na moim blogu. Poniżej przedstawiam Ci 16 myśli, które pomogą Ci spojrzeć w głąb siebie. Wszystkie pochodzą z mojej książki „Wracając do siebie. 16 lekcji, które pomogą Ci w Twojej podróży do siebie”.

1.

„Jeśli chcemy coś zmienić – musimy mieć odwagę nadać zmianom bieg. Musimy postawić pierwszy krok, a potem konsekwentnie stawiać kolejne. Stojąc w miejscu nigdzie nie dojdziesz. Jeśli chcesz spełniać swoje marzenia – musisz się po prostu na nie odważyć.”

2.

„Szukając piękna i wielkiej wartości w drobnych rzeczach dnia codziennego – budujesz szczęśliwe i pełne życie. Doceniaj małe przyjemności, naucz się je celebrować, bo piękno i magia czają się w pozornie zwykłych przedmiotach i sytuacjach. Gdy nauczysz się je zauważać – zobaczysz jak niezwykłe i bogate jest Twoje życie.”

3.

„Co by się stało, gdybyśmy mogły dokonywać wyborów zgodnie z naszymi potrzebami i wewnętrznymi podszeptami – nie zaś tych, których się od nas oczekuje? Gdybyśmy dopuściły wewnętrzny głos i poszły za nim? Gdybyśmy słuchały siebie i żyły zgodnie z naszymi sercami?”

4.

„Gdy jesteś pogodzona ze swoim życiem i akceptujesz wszystkie jego bogactwa i niedostatki – osiągasz pełnię, spokój i szczęście.”

5.

„Odpowiedzi na większość najważniejszych pytań nosimy w sobie. Najtrafniejszych wyborów dokonujemy, gdy dokonujemy ich w zgodzie z naszym sercem.”

6.

„Wystarczy, żebyś uznała, iż taka jaka jesteś – jesteś wystarczająca. Nie musisz być idealna – wystarczy, abyś była dobra.”

7.

„Na wielkie szczęście składa się mnogość małych, codziennych spraw. Nigdy o tym nie zapominaj.”

8.

„Otwartość to chęć wychodzenia życiu naprzeciw. To uparte poszukiwanie szczęścia, przygód, przyspieszonego bicia serca. To radość z drobnych rzeczy – bo to z drobnych rzeczy przecież składa się nasze życie.”

9.

„Uważne życie jest pełniejsze, ciekawsze, bardziej namacalne. Wdzięczność i radość nawet z najdrobniejszych rzeczy przenosi nas na wyższy poziom zadowolenia z całokształtu naszego życia.”

10.

„Szczęście mieszka w Tobie, zaczyna się w Twojej głowie. To od Ciebie zależy, jak patrzysz na codzienność.”

11.

„Większość strasznych rzeczy i konsekwencji, których się boimy to wytwory naszej wyobraźni. Rzeczywistość zazwyczaj okazuje się dla nas o wiele łaskawsza. Świat sprzyja odważnym.”

12.

„Strach jest na początku wszystkiego, strach wszystkiemu towarzyszy. Niczego nie możemy być tak pewne jak strachu. Nie pozwólmy jednak, aby to strach decydował o naszym życiu.”

13.

„Wszystko, co dajesz światu początek ma w Tobie i od Ciebie się zaczyna.”

14.

„Wszystko zaczyna się od miłości. Wszystko, co dobre na świecie początek swój miało w tym, że ktoś kogoś pokochał, komuś zaufał, połączył się z kimś i wyruszył z kimś we wspólną drogę.”

15.

„Życie jest magiczne, gdy obfituje w zachwyt i zdziwienie. Gdy proste, zwykłe rzeczy stają się świętem. Gdy nadajemy znaczenie chwilom pozornie bez znaczenia.”

16.

„Paradoks tego, co spotyka nas w życiu polega na tym, że nie jest to powtarzalne. Nie ma żadnego algorytmu, który pozwalałby opisać nasze życie i wywieść na tej podstawie jakiekolwiek pewne założenia co do jego dalszego ciągu.”

Poznaj moje książki i wyrusz ze mną w podróż do siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *