5 ważnych myśli o miłości, które warto przeczytać

Witaj na moim blogu. Poniżej przedstawiam Ci 5 ważnych myśli o miłości, które warto przeczytać. Wszystkie pochodzą z mojej książki „Wracając do siebie. 16 lekcji, które pomogą Ci w Twojej podróży do siebie”

1.

„Życie bez miłości jest jak pustynia. Monotonne, nieodgadnione, nieprzyjazne. Dlatego warto szukać miłości – nawet, jeśli czasem wydaje nam się, że odnalezienie jej nie jest możliwe.”

2.

„Bez zaufania nie ma miłości. Miłość zaś to sekretny składnik szczęśliwego życia. Każda z nas pragnie prawdziwego uczucia – chce kochać i być kochana. Chce dawać siebie i to samo dostawać w zamian. Chce czuć się ważna i potrzebna. Żeby móc zatopić się w miłości i pozwolić komuś podejść do siebie tak blisko – musisz zaufać. I choć może wydać Ci się to irracjonalne – każda miłość musi być pierwszą, żeby miała szansę rozkwitnąć. W każde nowe uczucie wejść musimy z ufnością dziecka. Porzucić maski, zburzyć mury, odrzucić uprzedzenia. Kochać tak, jakbyśmy kochały po raz pierwszy. Za- pomnieć o złych doświadczeniach, o zdradzonych obietnicach, o zawiedzionym zaufaniu. Być czystą kartką, na której nie zapisały się żadne przykre wspomnienia.”

3.

„Ktoś kiedyś powiedział, że nie można pokochać drugiego człowieka, nie pokochawszy uprzednio samego siebie. Tylko szczęśliwe, spełnione i spokojne tworzymy w sobie przestrzeń dla miłości do drugiego człowieka. Miłość to przecież dar – a co może dać ktoś, kto sam jest pusty?”

4.

„Miłość to kluczowa i jedna z najpiękniejszych wartości w naszym życiu – warto jednak znaleźć balans między poświęceniem dla innych, a miłością własną. Miłość własna – czasami nazywana zdrowym egoizmem – pozwala Ci nie zatracić się w ofiarności względem innych, która odbywa się Twoim kosztem.”

5.

„Miłość umyka wszelkim definicjom. Miłość jest nieobliczalna. Miłość ma wiele twarzy – inna jest miłość matczyna, inna miłość kochanków, a jeszcze inna miłość dojrzałych ludzi. W miłości nie ma reguł i zasad, nie da się jej uporządkować, wtłoczyć w ramy. Miłość bywa szalona, porywcza, obłąkana. Miłość po- trafi być wszystkim i wszystko przesłonić. Miłość nadaje naszemu życiu sens.”

Poznaj moje książki i wyrusz ze mną w podróż do siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *